Je naše dítě nachlazené? Pokud nemá žádné jiné zdravotní obtíže, jako například astma nebo alergické reakce, nemusíme s ním rychle upalovat k lékaři. Můžeme mu pomoci sami. Pokud se opravdu jedná „jen“ o nachlazení a není to nebezpečná chřipka, zvolíme vyzkoušený postup.
§ Dítě okamžitě uložíme do postele a zahájíme léčbu.
Je docela pravděpodobné, že náš malý marod nebude mít první dny vůbec chuť k jídlu. Není třeba ho nutit, však to potom dožene. A není ani divu, že nechce nic jíst. Mnohdy bývá polykání docela problém. Zvlášť, když bolí v krku, nebo je neustále ucpaný nos. Na co se ale nesmí v žádném případě zapomínat je dostatek tekutin. Nejlepší volbou je lipový čaj, který osladíme medem. Bylinky mohou být výborným pomocníkem v boji proti nachlazení. Na bolest v krku a kašel skvěle pomáhá jitrocel kopinatý, který roste téměř na každé mezi. Pokud se dítěti špatně dýchá, může mu pomoci uvolnit dýchací cesty mateřídouška. Jestliže ji odmítá pít, můžete ji nabídnout jako inhalace.
Zázračné bylinky
Při nachlazení se většinou zprvu dostaví suchý kašel, který se později změní na vlhký. Jestliže nechceme hlídat tu přelomovou dobu, můžeme nasadit od samého začátku až do konce diviznu velkokvětou. Ta pomáhá na kašel všeho druhu.
§ Stane-li se, že bylinky nezabírají a dítě má kašel čím dál větší, je nutné navštívit lékaře.
§ Většinou se uvádí jako hranice deset dnů.
Je totiž potřeba vyloučit možnost infikace černým kašlem, který se k nám opět pomalu vrací. Jedním z nepříjemných projevů nachlazení je rýma. Ta dovede opravdu potrápit. Na tu pomáhá velice pozitivně inhalace z rostlinných extraktů. Bylinná pára uvolňuje nos, zklidňuje dutiny a pomáhá léčit poškozenou sliznici. Nejdůležitější bylinkou na tyto potíže je bezesporu heřmánek pravý. Tato bylinka by měla být v každé domácnosti, protože zmírňuje bolesti, desinfikuje a působí protizánětlivě.