Domů do bytu nám asi nikdo koukat nebude, ale venku na zahradu to ano. Samozřejmě, jsou části zahrady kam nakukovat může, ba dokonce musí. To je ta část, se kterou se chlubíme, ať už perfektním trávníkem, nebo záhony kytek.
Druhá část je spíše pro nás a rodinu, ale již kdysi postavena tak, že každý vidí kdejakou nudli v polévce. Přistavět by šlo, ale je to náročné na čas, práci a hlavně peníze. Musíme tedy nalézt řešení které by pevnou kamennou stěnu nahradilo.
Situaci nám pomůže vyřešit dřevěná zástěna na zahradu. V podstatě je to něco jako jeden díl plotu. Samozřejmě, že existuje více druhů, sami si vyberete ten, který bude nejvíce vyhovovat.
Zřejmě bude vybírat podle hustoty děr, nebo podle tvaru. Obojího je dost. Zástěnu pak postavíte na kýžené místo a máte od zvědavců pokoj. A pokud ji ještě necháte hezky zarůst nějakou popínavou rostlinou, bude to celé dokonce i efektní. Dodá to zahradě takový jiný „šmrnc“.
Tyto vesměs dřevěné rošty samozřejmě nemusí sloužit jen jako krytí, ale mohou být použity účelově právě jako opora některým popínavým rostlinám. Například pileám, břečťanům nebo hortenziím. Každá tak bude mít pevnou oporu, a tudíž bude prospívat.
Pokud však například holdujete vínečku, a rádi byste vlastní, tak může rošt posloužit také. Víno se ho pěkně drží a plazí se po něm. Bude bohatá úroda.
Je docela možné, že naleznete ještě spoustu dalších využití. Z toho že jde o venkovní zástěnu je jasné, že klidně na ni může pršet. Pokud je totiž zástěna spojena něčím kovovým, vždy jde o nerezový kov.
Viděl jsem dokonce takovou věc položenou na plocho a na ní kusy igelitu. V nouzi to tak posloužilo jako primitivní střecha, aby nepršelo za krk. Nu, proč ne, je to rychlé a nikomu to neublíží. Jedině když by „řochlo“ někomu přímo na hlavu. A ani tak by se moc nestalo, neb je to materiál velmi lehký.