Ploty z betonových odlitků v podobě tenkých plátů mezi svislými nosnými sloupky jsou již natolik rozšířenou technologií, že by bylo nošením dříví do lesa popisovat některým z vás, co se zajímáte o výstavbu oplocení, do detailů všechny jejich klady či zápory. Kdo se s těmito výrobky setkává poprvé, si snadno ověří a zjistí dostupné informace na internetu a také se s ploty seznámí na produktových fotografiích či videích. Mnozí lidé se také rádi chlubí vlastním řešením a zveřejňují zhotovené ploty na webových prezentacích, což má velký význam zejména pro inspiraci nás, ostatních, co hledáme vhodné barevné a tvarové kombinace, aby je bylo možno dobře sladit s okolním prostředím.
O betonu je známo, že je to stavební materiál spíše strohý a nenápadný, a tak si s existencí betonových plotů Montáž MPC nespojujeme nic esteticky významného a zajímavého, ovšem ono je to celé tak trochu jinak. Výrobci betonových prefabrikátů sází na to, že bude zájem o různé barvy a reliéfy povrchu, a že se oplocení promění v atraktivní, záviděníhodný model.
Jak zvýšit atraktivitu oplocení z betonu
Doplníte jej dřevem – velmi častým jevem je postavit z betonu pouze základní sokl a na něj mezi sloupky vkládat dřevěné latě, nejlépe vodorovné, překládané přes sebe. Zvolíte-li zajímavou barvu dřevěné lazury a betonového podkladu, může být váš plot středem pozornosti na celé ulici nebo na venkovské samotě.
Hrajete šachy? Pokud ano, pak by vás mohl oslovit motiv šachovnice i na plotě. Máme tím na mysli způsob pokládky desek střídavě ve dvou velmi kontrastních barvách, například červenohnědé a béžové. Vynikne to zejména u plotů, kde se desky pokládají alespoň ve třech vrstvách na sobě. Šachovnicový efekt zároveň opticky vylepší pohled na přechody mezi deskami, protože u kontrastních barev budou připadat přirozeně, zatímco ve stejné barvě to jaksi není ono.